למה גם לך כדאי לארגן יום גיבוש לקבוצות?


בין אם אתם מנהלי כוח אדם בארגון גדול ובין אם אתם מדריכי נוער או מורי דרך, אתם חייבים לקרוא את הכתבה הבאה. בכוונתי לעמוד על כל היתרונות שטמונים בהפקה וארגון של יום גיבוש לקבוצות ויש לא מעט כאלו. אני אשתדל לעבור על העיקריים והבולטים שבהם, מאחר וקצרה היריעה ממכתוב את כל היתרונות בכתבה אחת ויחידה.
 
נתחיל בלהגדיר מה היא קבוצה – על פי ההגדרה המילונית קבוצה היא מקבץ של יותר משני אנשים שמאוגדים יחדיו ויש בין חבריה יחסי גומלין או סוג של אינטראקציה. תחת הגדרה זו ניתן להכניס שפע של סוגי קבוצות, ביניהן: קבוצת עובדים, קבוצה בתנועת נוער, כיתה, שכבה, קבוצת מנהלים, קבוצת כדורגל ועוד.
 
כדי לעניין, לרתק ולעניין קבוצה צריך יותר מרצון טוב. קבוצה היא יחידה הטרוגנית, שכוללת יחידים עם רצונות, העדפות וחלומות אינדיוודואליים. כדי לרתום קבוצה צריך לחשוב על פעילות שתוכל לעניין את כולם. ויום גיבוש לקבוצות שמאורגן היטב – יכול לעשות רק טוב לקבוצה, כל קבוצה.

יום גיבוש לקבוצות

יתרונותיו של יום גיבוש:

  • יציאה משהגרה: אנחנו חיים במציאות יום יומית לא קלה כאן בישראל. יש לנו ילדים, עבודה, חוגים, אירועים, ארוחות משפחתיות ועוד שפע של דברים שאנחנו חייבים עשות. יום גיבוש לקבוצות יכול להוציא אותנו מהשגרה ולרענן אותנו. אם מדובר ביום כיף לקבוצת עובדים, אז היום כיף הזה יכול לרענן אותם ולהביא לכך שביום העבודה הבא הם יגיעו הרבה יותר שמחים.
  • הוקרת תודה – אם נחזור שוב לארגון ששוקל יום גיבוש לעובדים, אז חשוב לציין שארגון יום מיוחד שכזה יבטא את הוקרת התודה שלכם כמעסיקים על עבודתם, וזה חשוב מאוד לעובד. העובדים שלכם מגיעים כל יום לעבודה ומשקיעים מזמנם ומרצם. זה נחמד אם פעם בשנה תראו להם שהם אתם אסירי תודה על ההשקעה שלהם.
  • גיבוש הקבוצה – קבוצה היא בסך הכול מספר אנשים, אבל כדי שהם יחשבו לקבוצה אמיתית הם צריכים מטרות משותפות ויחסי גומלין בין החברים בקבוצה. יום גיבוש לחברות יכול לגבש עוד יותר את העובדים, לאחד אותם ולקרב ביניהם ויש ליום שכזה השפעה ישירה על האווירה במקום העבודה.
 
 
 
שבילים יום גיבוש לקבוצות
Facebook
שבילים                                                                                                     מאמרים
מושב אבני איתן רמת הגולן 12925 

טלפון: 04-6600271,  פקס: 04-6600072,  דוא”ל: info@svl.co.il

המלצת החודש של שבילים:  סודות במנזר מרוץ אל מקום וזמן אחר.
אתגר קבוצתי מרגש ומגבש עשיר ברקע היסטורי רב שנים  בתוך שרידיו של מנזר אבטימיוס העתיק.
בין השרידים של המנזר הנטוש מהתקופה הביזנטית טמון לו סוד עתיק, אך רק אלו שידעו לעבוד יחד כקבוצה ויצליחו להתמודד מול משימותיו של ראש המנזר יזכו לגלות את הסוד העתיק של אבטימיוס וליהנות מחוויה מיסתורית ומהנה.

 

 

כל הזכויות שמורות לחברת שבילים בע”מ ©2017
 
עיצוב והקמת אתרי אינטרנט: